Info k hre

Kôš (Košická šifrovačka) je lineárna šifrovacia hra, ktorá bude tento rok v Košiciach a aj online. Uskutoční sa 23. septembra 2023 od 9:00 do 20:00. Hra je určená pre najviac päťčlenné tímy a, keďže vás nechceme hádzať do jedného koša, obidve verzie sú rozdelené na dve kategórie – pre začiatočníkov a pre pokročilých, ktoré sa budú líšiť iba náročnosťou šifier a nápovedami.

Registrácia

Registruje sa priamo na tejto stránke, čas na registráciu je do 19. septembra, ak sa registrujete neskôr, dajte nám vedieť. Poplatok za terénnu verziu je 12 eur, online verzia je za ľubovoľný príspevok a poslať ho môžete na účet SK5909000000000442626916 s poznámkou šifrovačka - názov tímu.

Upresňujúce info vám príde na mail pred začiatkom hry.

Ak 23. septembra nemáte čas, ale chceli by ste testovať šifry, napíšte nám.

Pravidlá

Hra bude pozostávať z 10 šifier. Polohu nasledujúcej šifry, prípadne priamo šifru, získate po vyriešení predchádzajúcej a zadaní kódu. Hodnotí sa počet vyriešených šifier, pri rovnosti čas v cieli, prípadne na poslednej navštívenej šifre. Ak si so šifrou nebudete vedieť poradiť, môžete si po určenom čase zobrať nápovedu, alebo šifru preskočiť. Šifra sa považuje za vyriešenú, ak zadáte správne riešenie bez ohľadu na to, koľko nápoved (vrátane postupu) ste použili. Preskočená šifra sa neráta ako vyriešená. Aby ste mali čo najlepší zážitok z hry, je vo vašom záujme, aby ste sa prihlásili do kategórie, na akú sa naozaj cítite. Pre upresnenie, ak je váš priemerný herný index väčší ako 4, ste určite pokročilí. Ak neviete čo herný index znamená, ste pravdepodobne začiatočníci.

Čo budete potrebovať

Užitočné budú pero, papier (možno aj štvorčekovaný), zvýrazňovače a farbičky rôznych farieb, nožnice, pravítko, a, ak budete riešiť online, tak aj tlačiareň, ak sa posnažíte, zvládnete to aj s čiernobielou. Ďalej nezabudnite ani na šifrovacie pomôcky, napríklad tieto, alebo slovenské od semináru SuŠi s užitočnými tipmi pre začiatočníkov. Zídu sa vám tiež offline mapy, odporúčame aplikáciu mapy.cz. Na použitie websystému budete potrebovať počítač (alebo mobil) s pripojením na internet, ktorý sa vám môže hodiť aj pri riešení na hľadanie informácií. Pre vaše pohodlie by ste si určite mali zobrať dostatok teplého oblečenia, jedlo a pitie a napríklad karimatku alebo rozkladaciu stoličku (prípadne gauč).

Nejaké otázky?

Informácie ešte upresníme pred začiatkom hry, ak by vám však niečo nebolo jasné, neváhajte nás kontaktovat cez messenger alebo na kos@strom.sk, radi vám odpovieme.