Nápovedný systém a iné užitočné informácie

Za hinty nestrácate žiadne body, ale získate ich až po určitom čase od príchodu na stanovisko. Pre začiatočníkov je to 30 a 45 minút, celý postup riešenia šifry dostanete po 75 minútach, následne po 105 minútach je šifru možné preskočiť.

Pre pokročilých je hint len jeden a môžete si ho vziať po čase 45+15k minút, kde k označuje počet hintov, ktoré ste si už zobrali na predchádzajúcich šifrách. Postup dostanete o 40 minút neskôr, ale len ak ste si zobrali hint, a nezarátava sa vám do zobratých hintov. Ak si zoberiete hint neskôr ako po minimálnom čase, nemusíte na postup čakať celých 40 minút, ale len do času 85+15k. Po ďalších 30 minútach môžete šifru preskočiť.

V prípade náročnejších šifier môžu byť tieto časy posunuté. Preskočená šifra sa neráta ako vyriešená.

Názvy šifier nenesú žiadnu informáciu o riešení a môžete ich pokojne ignorovať. Text kurzívou je nešifrovaný.

Všeobecné info k websystému

Všetky šifry nájdete v záložke websystém. Hinty a riešenie je možné si zobrať až v uvedený čas a po tom, čo si zoberiete všetky predchádzajúce hinty pre danú šifru. Po zadaní každého kódu sa zobrazí odpoveď. Kódy nie sú citlivé na diakritiku ani na veľké písmená. Po zadaní 3 nesprávnych kódov za sebou nasleduje po každom ďalšom 1 minúta, kedy nemôžete zadávať kódy.

V prípade, ak niečo nefunguje, nás kontaktujte preferovane tu, prípadne, ak nemáte fb účet, na kos@strom.sk. Zmiznutú šifru môžete nahlásiť na +421902826198